E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

SONDAZH/ Kush është ministri më i suksesshëm dhe i pëlqyer në qeverinë Rama?

Tetë femra dhe pesë meshkuj kanë marrë besimin e kryeministrit Rama duke marrë postin e ministrit në qeverinë Rama 2. Në kabinet kryeministri ka preferuar të sjellë personalitete jo shumë të njohura në Partinë Socialiste, duke sjellë një risi.

Në fund të dhjetorit të 2018-ës, Rama njoftoi ndryshimet e bujshme në Asamblenë e Partisë Socialiste, duke larguar Lindita Nikollën, Arben Ahmetajn, Ditmir Bushatin, Damian Gjiknurin, Mirela Kumbaron dhe jo vetëm.

Ministrat aktualë në qeverinë Rama 2:

Eduard Shalsi

Bledi Çuçi

Anila Denaj

Olta Xhaçka

Sandër Lleshaj

Blendi Klosi

Elva Margariti

Ogerta Manastirliu

Belinda Balluku

Elisa Spiropali

Besa Shahini

Pandeli Majko

Etilda Gjonaj

Tirana Today sjell sondazhin për ministrin më të suksesshëm dhe më të pëlqyer sipas jush, duke ju ftuar të votoni në linkun e mëposhtëm.

SONDAZH: Kush është ministri më i suksesshëm dhe i pëlqyer në qeverinë Rama?

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...

Lionel Mesi hyn në histori, fiton “Topin e Artë” nr.7

Lionel Mesi mbetet numri një i futbollit botëror, madje duke thyer rekorde e duke hyrë në histori si fituesi më i madh i kësaj...