E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Vritet kandidati për kryetar i PDK-së në Kosovë dhe një tjetër zyrtar

Dy të vrarë dhe një i plagosur është bilanci tragjik si pasojë e të shtënave me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Pejë.

Zëdhënësi i policisë, Fadil Gashi, ka thënë se ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:20, afër Shkollës Ekonomike “Ali Hadri” në Pejë.

Astrit Ademaj, kandidat për kryetar të komunës së Pejës nga (PDK), dhe zyrtari tjetër i kësaj partie, Blerand Kadriaj, kanë mbetur të vrarë.

Aktualisht policia po merret me rastin në fjalë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   “Dilni jashtë, tërmet 8 ballë”, 18-vjeçari tmerron qytetarët në Golem

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...

VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Një volejbollist ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur me armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë. Volejbollisti 26-vjeçar i identifikuar si Eraldo...

Debati në PD, Basha-Berisha na sjell edhe njëherë debatin për sovranitetin

Nga: Ben Andoni Në Shqipëri është e prerë dhe e menjëherë-pranueshme se nëse e thotë diçka apo e artikulon ambasadori i SHBA-së, atëherë deklarata ka...