E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Ndeshja Shqipëri-San Marino, Hysaj bën golin e katërt

Sfida mes Shqipërisë dhe San Marinos, e vlefshme për grupin I të kualifikueseve të Botërorit, ka startuar në orën 20:45, në “Elbasan Arena”.

Përballë San Marinos, trajneri Reja ka rreshtuar një formacion që direktivat e shndërrojnë në 3-4-3, edhe pse skema tradicionale e vendosjes pa top është 5-2-3, me Bajramin forcë të shtuar për dyshen e sulmit që formohet nga Uzuni dhe Manaj.

67′ GOOOL/ Elseid Hysaj shënon të 4-tin me kokë

61′ GOOOL/ Nuk ndalet kombëtarja shqiptare, shënon edhe Broja

58′ GOOOL/ Shënon Qazim Laçi nga një goditje jashtë zone

50′ 19 raste të krijuara në portën kundërshtare nga lojtarët kuqezinj por vetëm 1 gol i shënuar

47′ Shqipëria ka nisur sërish me vrull pjesën e dytë

45′ PERFUNDON PJESA E PARE

41′ E pabesueshme, Manaj bën një tjetër gol, por përsëri offside

37′ Rey Manaj shënon sërish por goli i tij anulohet për pozicion jashtë loje

31′ GOOOL – Rey Manaj zhbllokon rezultatin

29′ Katër korne të gjuajtura nga kombëtarja e Shqipërisë, por pa rezultat

26′ Manaj godet nga jashtë zone, topi bie mbi kurrizin e lojtarit kundërshtar dhe shkon në fundore

21′ Lojtarët e Edi Reja nuk ndalin ritmin, vazhdojnë sulmet ndaj kundërshtarëve. Portat mbeten të paprekura.

18′ Kuqezinjtë qarkullojnë topin në mesfushë. Përpiqen të gjejnë mënyra kalimi në zonën e San Marinos

15′ Uzuni godet fuqishëm, por nuk arrin të gjejë kuadratin

12′ Manaj tenton të driblojë, kalon dy kundërshtarë, por e bllokon i treti

8′ Bajrami gjuan nga jashtë zone, topi kalon mbi portën e portierit të San Marinos

5′ Manaj tenton në zonë një tjetër rast, por topi përfundon jashtë

3′ Sapo fillon loja lojtarët e kombëtares krijojnë rastin e parë të rrezikshëm

Lexo edhe :   Bëni kujdes, vazhdon i ftohti polar në Shqipëri! Temperatura në -9°C
Lexo edhe :   Fatmir Xhafaj i shqetësuar: Ka korrupsion në çdo nivel të qeverisjes

1′ Starton sfida Shqiperi-San Marino

Kjo ndeshje për kualifikueset e Botërorit, vjen 3 ditë pas fitores 1-0 kundër Hungarisë dhe ka bërë shumë optimist ambientin kuqezi për një ëndërr të madhe.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...