E enjte, 26 Nëntor, 2020
2 C
Tirana

Videoja e çuditshme e Kevin Spacey për Krishtlindje

Më të lexuarat

E kaluat koronavirusin në shtëpi? Ja si të përfitoni rimbursimin e barnave

Paketa e medikamenteve për kurimin e COVID-19, do të rimbursohet nga shteti. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar një video orientuese për qytetarët...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 në vend

Pas ditësh të tëra me shifra rekord, Shqipëria ka regjistruar një ulje të ndjeshme të rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 në 24...

”Mund të ruhet në temperatura -2 gradë”/ AstraZeneca: Ja sa kushton vaksina

Shumë shtete janë në garë për zbulimin e vaksinës efektive që do të luftojë koronavirusin, në një kohë që numri i të infektuarve po...

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Kryemadhi nxjerr sekretin: Halla e Briseida Shehajt është vjehrra e Braçes

Ish-drejtorja e Tatimeve dhe socialistja e njohur Briseida Shehaj, është bërë pjesë e LSI-së prej pak kohësh. Gjatë muajit tetor, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,...

Ndërron jetë legjenda argjentinase e futbollit, Diego Maradona

Një lajm i trishtë për botën e futbollit. Legjenda e Argjentinës, Diego Maradona ka ndërruar jetë në moshën 60-vjeçare. Pak ditë më parë, ai i'u...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

Studimi/ Ja cila është simptoma më e zakonshme e njerëzve të prekur nga Covid

Njohja e simptomave kryesore të koronavirusit, ka qenë thelbësore për të gjetur një trajtim mjekësor për pandeminë. Në fillim të shpërthimit të pandemisë, ekspertët paralajmëruan...

Uzuni i shënon Juventusit, shqiptari feston si Ronaldo (Video)

Myrto Uzuni ka befasuar Juventusin duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij, Ferencvaros.  Sulmuesi shqiptar ka realizuar në minutën e 19-të të takimit që...

Kevin Spacey ka publikuar një tjetër video, të frymëzuar nga personazhi që interpreton në serialin “House of Cards”, ku, duke qëndruar pranë një oxhaku, flet për faktin se është shndërruar në shënjestër të kritikëve.

Kjo është hera e dytë që aktori i madh publikon një video të tillë, pasi e bëri këtë edhe vitin e kaluar për Krishtlindje, ku mbrohej nga akuzat për ngacmim seksual.

Video e vitit të kaluar arriti të merrte 4,5 milion shikime për 24 orë, ndërsa video e këtij viti deri tani nuk ka kaluar pragun e 800 mijë klikimeve.

Aktori flet me tonin e zërit sikur të ishte Frank Underwood, protagonisti i serialit të Netflix “House of Cards”. “Nuk menduat vërtet se do të humbisja mundësinë për t’iu uruar Gëzuar Krishtlindjen, apo jo”, thotë Spacey.

Kjo video titullihet “KTWK”, ose “Kill Them With Kindness” – “Vritini me mirësinë tuaj”.

Spacey flet edhe për shëndetin dhe akuzat që i janë bërë. Aktori u pushua nga puna nga producentët e “House of Cards” para se të nise sezoni i fundit i serialit, shkruan “a2”.

Edhe pse nuk iu përgjigj pyetjeve të CNN në lidhje me akuzat, Spacey e përshkruan vitin 2019 në video si mjaft të mirë, ku “rifitoi shëndetin”.

Ai thotë që në vitin 2020 dëshiron më shumë gjëra të mira në këtë botë. Ndërsa e mbyll videon me shprehjen: “Herën tjetër që dikush bën diçka që juve nuk iu pëlqen, mund të hidheni në sulm. Por edhe mund të vetëpërmbaheni dhe të bëni atë që nuk pritet. Mund t’i vrisni me mirësinë tuaj”.

59-vjeçari u largua totalisht nga skena pas akuzave të para për ngacmime seksuale në vitin 2017. Ai gjithmonë ka thënë se është i pafajshëm. Më vonë, akuzat ndaj tij ranë, duke shmangur dënimin e mundshëm me pesë vite burg.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reali “trullos” Interin, fitojnë Bayern dhe Atalanta

Përfundojnë ndeshjet e katërta në grupe të Champions League. Reali ka mundur Interin në “San Siro” me rezultatin e pastër 0-2. Ndeshja u zhbllokua...

Maradona ndërroi jetë, 5 fëmijët e tij “në luftë” për milionat

Vdekja e Diego Maradonës mund të shkaktojë një grindje familjare mbi pasurinë e tij ndërsa ai lë pas pesë fëmijë që i njohu si...

Zgjedhjet/ Duka: Po s’ka dakordësi me Bashën, do ketë me Patozin e Topallin

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste (PAA), Agron Duka, i ka dhënë mesazhe të qarta kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Teksa ka qenë i ftuar...

Gjermania zgjedh më 26 shtator 2021, pasuesin e Angela Merkel

Qeveria gjermane vendoi të mërkurën që më 26 shtator 2021 të zhvillojë zgjedhjet e përgjithshme për të zgjedhur kreun e ri të ekzekutivit që...

OKB: Dhuna e burrave ndaj grave është gjithashtu një pandemi

Në të gjithë botën të mërkurën u shënua Dita Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave. Në shumë vende gratë thanë se bllokimet për shkak...