E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Video/ Tërmeti 6.6 ballë ”tund” ndërtesën, burri vijon të pijë kafenë

Në 30 tetor, Izmiri dhe disa qytete të tjera të Turqisë u tronditën nga një tërmet 6.6 ballë i shkallës rihter.

Fatkeqësia natyore, la pas 114 të vdekur dhe qindra të tjerë të plagosur, ndërsa paniku mes qytetarëve ishte shumë i madh.

Por ka patur edhe nga ata që nuk ishin shumë të shqetësuar nga lëkundjet sizmike.

Shembulli më i mire është pronari i një agjensie reklamash në Izmir, i cili vazhdonte të pinte kafenë, edhe pse tërmeti vijonte.

Zyrat e tij, ishin në katin e pestë të një ndërtese 8-katëshe, por zotëria as që e ka marrë mundimin të dalë nga ndërtesa por është kthyer të pijë kafenë e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Tërmeti i fortë ''shkund'' Qipron

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...