E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Video po thyen rrjetin/ Zv.ministri i fikson të gjithë me vendosjen e maskës

Shumë personazhe mediatikë, e kanë patur të vështirë të vendosin një maskë. Ndoshta kjo duket edhe pak si e çuditshme, por skenat që kanë krijuar, kanë sjellë mjaft të qeshura.

Një situatë e tillë është përsëritur sërish, por me një protaginist tjetër. Pamjet e Zëvendës ministrit të Çështjeve Komunale në Kanada, Paul Wynnyk, po bëjnë xhiron e rrjetit.

Në rrjetet sociale po shpërndahet me shpejtësi një video, ku ai përpiqet të vendosë maskën anti-covid.

Ai mbikëqyr shpërndarjen e vaksinave COVID në provincë, dhe gjatë një dalje publike, demonstroi një formë ndryshe të vendosjes së një maske. (Min 10:15) Fillimisht ministri dezinfekton duart, më pas vendos maskën në të gjithë fytyrën, e rrëshket në vendin e duhur dhe nxjerr syzet.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...