E enjte, 16 Shtator, 2021
32.5 C
Tirana

VIDEO/ Paniku nga koronavirusi, italianët boshatisin supermarketet

Paniku nga përhapja e koronavirusit në Itali, ka bërë që qytetarët të boshatisin supermarketet me blerjet e shumta.

Sipas “la Reppulica”, qytetarët kanë blerë thuajse të gjitha produktet e mishit, frutave, perimeve dhe janë duke u furnizuar me ujë, doreza dhe maska.

“Gjithmonë ka njerëz të dielave, por sot ka shumë më tepër se dyfish”, thotë një punonjës i supermarketeve.

Më shumë se 130 persona janë diagnostifikuar me koronavirus në Italinë Veriore, ndërsa janë shënuar 3 viktima.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....