Video/ Momenti i vrasjes së djalit të ish-policit në Vlorë

Publikohen pamjet e ekzekutimit me armë zjarri të 31-vjeçarit, Taulant Gjikaj ditën e sotme përballë Gjykatës së Apelit në Vlorë.

Në pamjet e rënda duken dy persona të pamaskuar që i dalin përballë viktimës, dhe një prej tyre shkrep disa herë armën që mban në dorë. Pas disa sekondash, Gjikaj shihet i shtrirë në tokë.

Në videon ekskluzive të siguruar nga ABC, mund të shhet momenti i largimit të aurotëve, ku njëri prej tyre rrezikon që të mbetet në vendin e ngjarjes, pasi shoferi i jep gaz me shpejtësi për t’u zhdukur.

 

Viktima ishte person me precedent penal i përfshirë në disa ngjarje kriminale dhe pista e parë që po hetohet lidhet me larjen e hesapeve mes bandave për hakmarrje ose prishje pazaresh. Ai përdorte disa identitete, njihej edhe si Taulant Beqiraj dhe Taulant Manaj.