E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

VIDEO/ Mbylli karrierën pas 20 vitesh, arbitri shpërthen në lot

Një arbitër portugez ka shpërthyer në lot pas përfundimit të ndeshjes së fundit në karrierën e tij.

Prej 20 vitesh, Carlos Xistra drejton ndeshjet e kompeticioneve kryesore luzitane. Në karrierën e tij të gjatë, ai ka drejtuar plot 116 takime.

Ndeshja e tij e fundit ishte ajo mes Portos dhe Moreirenses, e cila përfundoi me rezultatin 6-1 për bardheblutë.

Në fund të ndeshje, Xistra ka hequr uniformën e tij dhe ka shpërthyer në lot teksa e mbante në dorë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Trashëgimia e fortë e epokës Trump

Nga: Pierre Haski “Internazionale” Ndërsa Shtetet e Bashkuara po përgatiten të jetojnë shumë gjatë me trashëgiminë e Donald Trump, pjesa tjetër e botës mezi pret...

Prishi kontratën me skuadrën, Igli Tare shënjestron ish-lojtarin e Milanit

Pas prishjes konsensuale të kontratës së tij me Arsenalin, Sokratis Papastathopulos është vendosur në shënjestrën e shumë klubeve që do t’a përfitonin grekun me...

Të premtosh ‘shkapjen’ e shtetit, për ta gjunjëzuar atë

Nga: Mero Baze Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, përjashtoi Albin Kurtin dhe 46 deputetë të tjerë, nga e drejta për të kandiduar, pas verfikimit...

“Ti e di që unë fitova”/ Publikohet letra që Trump i la Bidenit

Publikohet letra që Donald Trump i ka lënë pasardhësit të tij në Zyrën Ovale, Joe Biden. Trump edhe në çastet e fundit të tij të...

Jozefina Topalli tregon kushtin e fortë për t’u bashkuar me Partinë Demokratike

Kryetarja e Partisë “Lëvizja për Ndryshim”, Jozefina Topalli thotë se bashkimi i së djathtës është i rëndësishëm por thekson se nuk mund të bëhet...