E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

arbitri

Sporti shqiptar në zi, shuhet në moshën 24-vjeçare arbitri Daniel Aliaj

Federata Shqiptare e Basketbollit ka njoftuar ndarjen nga jeta të arbitrit Daniel Aliaj, të cilin e cilësonin si një djalë energjik dhe me shumë...

Angli-Itali/ Arbitri i ndeshjes, milioneri që ka diplomë administrim-biznesi

Anglia do të përballet me Italinë në finalen e Euro 2020-ës dhe ndeshja do të luhet nën vërshëllimat e Bjorn Kuipersit, i mbiquajtur "arbitri...

Video / Momenti kur arbitri i merr autograf Haalandit pas ndeshjes

Jo vetëm fansat, tanimë edhe gjyqtarët e adhurojnë Haalandin. Pas humbjes së Borussia Dortmundit me rezultatin 2-1 kundër Manchester City-t në ndeshjen e parë çerekfinale...

Tmerrohen lojtarët e dy kombëtareve, gjyqtari bie pa ndjenja në fushë (Video)

Lojtarët dhe të pranishmit në stadium janë tmerruar, në minutën e 81’ të ndeshjes, mes Bregut të Fildishtë dhe Etiopisë. Arbitri i ndeshjes, Çarles bulu,...

Ngjarje e rëndë në Itali, vriten me thikë arbitri bashkë me bashkëshorten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Arbitri 33-vjeçar Daniele De Santis është vrarë me thikë së bashku me bashkëshorten e tij, Eleonora...

Arbitri ndërkombëtar për detin, një thikë e domosdoshme me dy presa

Nga Skënder Minxhozi Ka një lojë pasqyrash në debatin për marrëveshjen detare mes Greqisë dhe Shqipërisë. Një nga ato situata iluzive dhe të vështira për...

VIDEO/ Mbylli karrierën pas 20 vitesh, arbitri shpërthen në lot

Një arbitër portugez ka shpërthyer në lot pas përfundimit të ndeshjes së fundit në karrierën e tij. Prej 20 vitesh, Carlos Xistra drejton ndeshjet e...

Krahasoi Albin Kurtin me diktatorin Kim Jong Un, arbitri e pëson keq

Federata e Futbollit të Kosovës ka pezulluar nga detyra një arbitër, pasi postoi në rrjetet sociale një foto ku krahasonte Albin Kurtin me diktatorin...

VIDEO/ Sherr mes lojtarëve në Europa League, plagoset arbitri

Ndeshja e Universitatea Craiova dhe Budapest Honved e vlefshme për Europa League, është kthyer në një arenë përleshjesh teksa futbollistët kanë filluar të grinden...

Tragjike/ Arbitri ndërron jetë gjatë ndeshjes (video)

Ditë të zeza për botën e futbollit, pasi një arbitër ka ndërruar jetë gjatë ndeshjes. Arbitri Viktor Hugo Hurtado humbi ndjenjat në minutën e...

Të fundit

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të...

Milaim Zeka: Donaldi nuk di të dojë, di vetëm të bëj s*ks (VIDEO)

Gazetari i njohur Milaim Zeka ka ndjekur me vemendje se çfarë ka ndodhur brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”, e madje ka kritika ndaj Donaldit. Jo vetëm kaq,...

A do ta përfshijnë gjithë Evropën, bllokimet dimërore ndaj Covid-19?

Nga: Ido Vock Austria hyri në bllokim të plotë të hënën e 22 nëntorit, duke qenë vendi i parë në Evropën Perëndimore që rivendosi një mbyllje të madhe këtë dimër. Kjo masë erdhi disa javë...

Me çmontimin e Uzinës së Naftës në Ballsh, merr fund lufta kundër komunizmit

Nga: Mentor Kikia Rafineria e Naftës në Ballsh po çmontohet, po shitet për skrap. Po shkrihet. Nga privatizimi i parë, në 2008, prej “manjatit” të...