E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

VIDEO/Gjeti vrasësit e të bijës, historia e jashtëzakonshme e Miriam Martinezit

Historia e saj ngjan me atë të filmit “Taken” me Liam Neeson, por është reale. Meksikania Miriam Martinez bëri gjithçka për të gjetur dhe ndëshkuar vrasësit e vajzës së saj Karen.

20-vjeçarja u zhduk papritur në vitin 2012. Për disa javë, Miriam mori disa telefonata kërcënuese, apo edhe kërkesa për para në këmbim që kthimit të së bijës.

Por ato ishin premtime të rreme. Eshtrat e Karen u gjetën në një fermë të braktisur në vitin 2014. Edhe pse e dërrmuar nga dhimbja, Miriam vendosi t’i gjejë vetë vrasësit e vajzës.

Për 3 vite ajo përdori armët, dhe çdo lloj maskimi për të ndjekur ata që rrëmbyen dhe vranë fëmijën e saj. Në një rast Miriam gjeti dhe ndaloi një nga vrasësit e vajzës së saj në Teksas.

Në total, ajo pati rol në kapjen e 10 kriminelëve. Martinez u bë aktiviste e shoqatës së “Prindërve të Fëmijëve të Zhdukur”. Por hakmarrja e krimit nuk do vononte. Miriam u qëllua 12 herë nga persona të armatosur që hynë në shtëpinë e saj më 10 maj 2017. Ajo vdiq rrugës për në spital.

                                  TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...