Video/ Ekzekutimi i ”Kumbarit të Shkodrës”, mbi 100 plumba drejt makinës

Publikohet video e ekzekutimit të Bardhok Pllanajt, të njohur ndryshe dhe me nofkën ”Kumbari i Shkodrës”.

Autorët të cilët deri më tani dyshohet se janë tre, kanë ecur paralaelisht me mjetin “Range Rover”, brenda të cili nd0dhej 46-vjeçari.

Pas thuajse 150 metrash udhëtim, atentatorët kanë nxjerrë kallashnikovin në dritaren e mjetit të tyre dhe kanë qëlluar plot 120 herë mbi të ‘fortin’ e zonës, duke e lënë të vdekur në vend.

Gjithçka ka ndodhur rreth orës 21:10 të së dielës së 4 prill, ku  46-vjeçari po lëvizte me makinën e tij në rrugën e Dobraçit.

Mendohet se në makinën e ekzekutorëve kanë qenë 3 persona që kalë qëlluar, pasi në vendin e krimit u gjetën më shumë se 100 gëzhoja.

Video nga Ora News