Politikë

VIDEO/“Do dalësh në 4:30 të mëngjesit të lyesh shkallën”, Rama ultimatum Veliajt


               Publikuar në : 13:34 - 02/12/19 B H

Pas tragjedisë së tërmetit që i mori tetë anëtarë, familja Lala nga Këneta e Durrësit, është bërë me banesë të re.

Ishte vetë kryeministri Rama ai i cili i përcolli ata në banesën e tyre, i shoqëruar edhe nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Mirëpo gjatë kohës kur ata po ngjiteshin në apartament, ka pasur një përplasje mes Ramës dhe Veliajt.

Teksa ngjiteshin nëpër shkallë, Rama vuri re se në shkallët e pallatit muret ishin të palyera, gjë që ndezi edhe debatin.

Pjesë nga biseda:

Rama: O Erion pse nuk i lyni këto mure? Ky është pallati që administroni ju? Muhabet kot.

Veliaj: Kryeministri është perfeksionist sheh edhe defektet e vogla por…

Rama: Ore do lyeni shkallën ju pa lëre ca është kryeministri.

Veliaj: Ajo nuk diskutohet.

Rama: Ato zhgaravina nuk duhet të jenë nesër. Mos na trego se cfarë duhet të bëjmë ne, cfarë duhet të bësh ti. Bojën nesër në mëngjes, të vish këtu. Unë dal në 5:30 nga shtëpia për të shkuar në punë, ti duhet të dalësh nesër në 4-:30 të lyesh shkallën.

Veliaj: Ok.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT