E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Video/ Deputeti bën testin e Covid-19 tek Coca-Cola, rezultati del pozitiv

Deputeti austriak, Michael Schnedlitz bëri një eksperiment të thjeshtë, por që habiti të gjithë njerëzit.

Ai bëri një test të shpejtë të pijes Coca Cola dhe testi për Covid-19 doli pozitiv.

Me këtë eksperiment, deputeti dëshironte të vinte në dukje se testet e shpejta, që i kushtuan taksapaguesve 69 milion euro, nuk janë të sakta.

“Kjo qeveri harxhon dhjetëra miliona para nga taksat për teste të tilla. Në parim, kjo është një rishpërndarje e pastër, masive e parave të taksave në drejtim të industrisë farmaceutike”,– tha Michael Schnedlitz.

Ai hodhi akuza ndaj ministrit të Shëndetësisë në Austri, se po i çon paratë tek kompanitë farmaceutike, për pajisje që nuk janë të sakta në përgjigjen e tyre.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Studimi/ Një në tetë pacientë të shëruar nga Covid-19 vdesin brenda 5 muajve

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...