Video/ Degjeneron ndeshja e të rinjve, dhunë masive pas golit të Teutës

Ndeshja e U-19 të Kategorisë Superiore, midis Football Republic dhe Teutës në kompleksin e ekipit vendas, ka degjeneruar në dhunë.

Sfida ka përfunduar në barazim 2-2, por kur sfida ishte 1-1, arbitri akordoi një penallti për Football Republic i cili u shndërrua në gol nga Hodo.

Më pas, barazimi 2-2 erdhi nga Elezi në minutën e 93 dhe pas një minuti doli me karton të kuq.

E gjitha nisi nga pakënaqësia e rezultatit ku një futbollist i Football Republic debatoi me portierin kundërshtar dhe aty nuk munguan as grushtet dhe shtyrjet.

Vlen të theksohet se edhe prindër të lojtarëve të rinj u futën në fushë dhe nisën të konfliktoheshin.