E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

VIDEO/ Autobusi i shkollës bie në liqen, humbin jetën 21 nxënës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Kinë, teksa një autobus shkolle ka humbur kontrollin dhe ka rënë në liqen.

Sipas Daily Mail, të paktën 21 nxënës kanë humbur jetën si pasojë e këtij aksidenti. Ngjarja është shënuar në qytetin Anshun të Kinës. Autoritetet kanë konfirmuar se 15 nxënës të tjerë kanë përfunduar në spital si pasojë e plagëve të marra.

Pasagjerët ishin nxënës të shkollës së mesme, të cilët do të kryenin provimin për t’u futur në universitet. Ende nuk janë zbuluar shkaqet e aksidentit, ndërsa autoritetet po punojnë për zbardhjen e tyre.

Thellësia e liqenit në zonën ku ra autobusi përllogaritet të jetë rreth 10 metra.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Aksidenti tragjik te Rruga e Kombit, dalin fotot e 4 viktimave

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...

Mandati i parë i Bajden, do të lihet në hije nga trazirat civile në SHBA

Nuriel Rubini, 62 vjeç, është një nga ekonomistët më të njohur sot në botë. Profesor në Shkollën e Biznesit Shtern në Nju Jork, ai...

Dokumenti/ Zbulohet kontrata “sekrete” e qeverisë me Pfizer për vaksinën

Kontrata “Top-Secret” e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer duket se nuk është më e tillë, pasi Gogo.al ka publikuar edhe disa foto të kësaj...

Sondazhi: Për 85% e shqiptarëve, zgjedhjet e 25 prillit janë të rëndësishme

Në studion e “Tempora” të Sonila Meços dhe nën komentin e Antonio Notto-s, shqiptarët po njihen me rezultatet e sondazhit të parë të RTV...

Skandal/ Pacienti shkon të shërohet në Covid 1 por vdes dhe grabitet në spital

Pas sanitares Tire Alldervishi që punonte në spitalin Covid 2 e cila zhvati nga paratë vajzën e një pacienteje me koronavirus, emisioni Stop në...