E mërkurë, 23 Shtator, 2020
26 C
Tirana

“Nuk jam monstra që më bën ajo të dukem”, Johnny Depp dhe Amber Heard përballen në gjyq

Më të lexuarat

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

“Ben Çami” i arrestuar për lëndë narkotike/ OFL godet mikun e Emiljano Shullazit

OFL i ka dërguar letër për deklarimin e pasurisë një tjetër personi të skeduar. Bëhet fjalë për shtetasin Lutfi Enver Shabani me banim në...

Izolimi nuk dha rezultat, Izraeli po përballet me një situatë të papritur

Pavarësisht masave shtrënguese dhe rikthimit të izolimit, Izraeli vijon të shënojë një numër shumë të madh rastesh të reja me koronavirus. Rezultatet kanë qenë të...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

“Ju tregoj kapterin e kampit të Tepelenës, që ndiqte vajzat e nuset e reja dhe i fuste tek magazina”/Dëshmia e të arratisurit në ’66-ën

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie. al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver...

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, policia shoqëron kolonel Edmond Kosenin

Policia e Peqinit ka ndaluar ish-drejtorin e Policisë së Elbasanit, kolonel Edmond Kosenin. Pasi është shoqëruar në ambientet e komisariatit ai është lënë i lirë. Kush...

Ndahet nga jeta Faik Perkoxha, personi që tërhoqi qenin zvarrë pak ditë më parë

Është ndarë nga jeta ditën e sotme për shkak të infarktit në zemër 50-vjeçari, i cili pak ditë më parë u arrestua për keqtrajtimin...

Kush ishte gjyshi i Ava Max, aktori shqiptar që u nda nga jeta sot

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Ava Max, ndau sot me ndjekësit e saj lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të gjyshit të...

Ylli i Hollivudit Johnny Depp mohoi se ka dhunuar ish-gruan e tij Amber Heard, ndërsa tha të kundërtën se kishte qenë ajo e cila e kishte dhunuar, gjatë ditës së parë të përballjes së tyre në Gjykatën e Lartë.

Aktori i “Pirates of the Caribbean”, 57 vjeç, akuzoi ish-partneren Heard, 38 vjeç, se e ka qëlluar vazhdimisht në fytyrë dhe i ka prerë gishtin duke e goditur me një shishe vodka.

Ylli i Hollivudit i quajti akuzat “të sëmura” dhe “plotësisht të pavërteta”.

Depp tha se ai nuk beson se ka një personalitet mbizotërues, manipulues ose kontrollues, përkundrazi, sipas tij, Heard kishte një “nevojë obsesive” për ta kontrolluar atë: “Nuk jam monstra që më bën ajo të dukem”.

Në një nga deklaratat e tij aktori tha se “incidentet e dhunshme të mbushura me tërbim gjatë fluturimeve ishin të zakonshme me Amber”.

Depp përmendi rastin kur dyshja ishte në një fluturim me avion privat në fund të vitit 2014 ose në fillim të 2015-s, kur Heard u bë agresive verbalisht.

“Pastaj ajo u bë e dhunshme fizikisht dhe më godiste vazhdimisht në fytyrë. Ndërsa u zhvendosa drejt fundit të avionit për t’u larguar prej saj, ajo më ndoqi në dhomën e gjumit dhe më goditi përsëri në fytyrë dhe kokë. E shtyva larg meje, në shtrat. Pastaj kapa një jastëk dhe u mbylla në banjë, ku fjeta gjithë fluturimin”, shkroi ai në deklaratën e tij.

Lexo edhe :   Fjolla Morina gënjeu për shtatzëninë! Avokatja: S’kishte armë zjarri, por pistoletë për të trembur qentë

Avokatët e Depp publikuan një foto të aktorit i cili shfaqet i shtrirë pas sulmit të Amber Heard.

Depp ka paditur edhe gazetën “The Sun” pasi e quajti atë një burrë “që rreh femra”, në një artikull në prill 2018.

Në fjalën e tij të hapjes sot, avokati i tij David Sherborne tha se një nga çështjet që gjykata duhet të vendosë është “nëse pretendimet e publikuara nga të pandehurit janë të vërteta”, shkruan “iconstyle”.

Lexo edhe :   “Ekoja s’mjafton për të vërtetuar shtatzëninë”/Ja sa lekë duhet të japë Fjolla Morina si garanci

“Nëse konstaton se ato janë të pavërteta, siç themi se janë, atëherë gjykata do të procedojë për të dhënë një dëmshpërblim”, tha ai.

“Nuk është fjala për paratë. Bëhet fjalë për shfajësim. Z. Depp e ka bërë të qartë në seanca të ndryshme. Kjo është arsyeja pse ai ka ardhur këtu – për të pastruar reputacionin e tij”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reshje shiu dhe shtrëngata, si do të ndryshojnë temperaturat nga nesër

Sot pasdite (e mërkurë, dt. 23) dhe nesër (e enjte, dt. 24), priten reshje intensive në qarqet Shkodër, Lezhë dhe Durrës, ndërsa mesatare në...

Meta: Të respektohet pikë për pikë marrëveshja e 5 Qershorit

Kreu i Shtetit Ilir Meta, ka përcjellë apelin e radhës ndaj klasës politike lidhur me hapjen e listave 100%. Ai ka publikuar një grafik ku...

“Çfarë ke që bërtet si laraskë? Je gjë gruaja ime që të jap llogari?”, plas sherri në “Përputhen” (VIDEO)

Në puntatën e radhës të emisionit “Përputhen”, janë shkaktuar sërish debate të nxehta. Takimi mes Shqipes dhe Mevlanit duket se nuk ka shkuar ashtu...

I ndërvarur nga kokaina/ Jeta e panjohur e psikanalistit Sigmund Frojd

Sigmund Frojdi njihet si babai i psikanalizës, dhe interpretuesi më i famshëm i ëndrrave. Lindi në një familje austriake me origjinë hebreje. Karrierën si neurolog,...

“Thirri Allahu Akbar”, dyshohet për bombë tek kulla Eiffel

Pak çaste më parë, mediat e huaja raportuan se kulla Eiffel në Francë është evakuuar pas një kërcënimi për bombë. Policia është njoftuar për...