E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

VIDEO/Tetë të plagosur nga shpërthimi i gazit në Rusi

Të paktën tetë persona u plagosën nga një shpërthim gazi në një ndërtesë banimi nëntë-katëshe në qytetin rus të Noginsk, tha ministria lokale e shëndetësisë për Sputnik të mërkurën.

Shpërthimi çoi në shembjen e katit të dytë dhe të tretë, dhe shembjen e pjesshme të katit të katërt.

“Vlerësimi paraprak është se tetë persona u plagosën nga shpërthimi i gazit në Noginsk, përfshirë dy fëmijë. Të gjithë ata u shtruan në spital në Noginsk”, tha një zëdhënës i ministrisë.

Ministrja e Shëndetësisë e Rajonit të Moskës, Svetlana Strigunkova, i tha televizionit lokal se të gjithë personat e shtruar në spital, pas shpërthimit, kishin “lëndime jo serioze për jetën”.

Sipas shërbimit të urgjencës ruse, dy persona besohet se kanë mbetur nën rrënoja pas shpërthimit.

Katër persona, përfshirë dy fëmijë janë shpëtuar dhe janë shtruar në spital me plagë të lehta. Shpërthimi ka prekur 24 apartamente në ndërtesë, sipas autoriteteve.

Ministri rus i Shëndetësisë, Mikhail Murashko, tha se do të kujdeset që të plagosurve t’u sigurohet ndihma e nevojshme.

Burimi i lajmit: zee5. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...