E martë, 27 Tetor, 2020
19 C
Tirana

Video/70-vjeçari i sëmurë sorollatet në Hipotekën e Fierit, s’merr dot certifikatën e pronësisë

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

“Nuk debatoj me burra me zë të hollë”/Shpërthen Murrizi: Rruaj vetullat Vehap

Një situatë tallëse dhe aspak serioze është krijuar mbrëmjen e djeshme në “Open”. Shpeshherë situata ka dalë jashtë kontrollit, nga gjuha aspak etike e...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Emisioni BOOM sjell sot rastin e një 70-vjeçari i cili nuk po merr dot certifikatën e pronësisë.

Tafil Bregu, i cili vuan edhe nga probleme të rënda shëndetësore sorollatet në zyrat e Hipotekës në Fier.

Tafil Bregu: Unë po vijë ditë për ditë, jam i sëmurë me oksigjen. Do bëhet sot do bëhet nesër.

Punonjësja: Po zotëri, i kalova dje. Nuk ishe dje ti?

Tafil Bregu: Isha dje, pardje

Punonjësja: Ia kalova specialistëve

Tafil Bregu: Kur do ta marr unë?

Punonjësja: Ia kalova dje specialistëve që punojnë në këtë fushë

Tafil Bregu: Kur do ta marr se kam 1 vit e gjysmë?

Punonjësja: Nuk e shikoj unë dosjen zotëri e të them brenda javës apo  brenda javës tjetër, ti e ke të mbyllur.

Tafil Bregu: Unë kam 1 vit e gjysmë dhe dhjetë ditë, dhjetë ditë

Punonjësja: Po ia kaloj sot për rikujtim. Tani unë deri këtu i kam kompetenca e mia. Nuk e punoj unë dosjen.

Tafil Bregu: Domethënë ne të presim, të rrimë. Ndërrohen drejtorët presim ne. Si mund të veproj ? Unë jam i sëmurë.

Punonjësja: Për momentin zotëri nuk është mbyllur akoma.

Lexo edhe :   Fier/“Ma vranë”, fqinjët: Autorët kanë qenë pa makinë

Tafil Bregu: Kur të vij unë?

Punonjësja: Do njoftoheni nga drejtoria jonë.

Gazetari BOOM takoi edhe drejtorin e Kadasrës në Fier, i cili premtoi se rasti i zotit Tafil Bregu do të zgjidhet.

Ervin Bushi, Drejtori i Katastrës Fier: Ne jemi interesuar si institucion. I jemi drejtuar me një shkresë agjencisë së kthimit dhe kompensimit të pronës sepse aty ku ndodhet prona e Tafilit ka pasur një problematikë me harta. Do të vazhdojmë të marrim përgjigjen nga institucioni përkatës dhe do ti japim zgjidhje problemit të Tafil Bregut. Dokumentacioni ka pasur mangësi për pjesën e hartës, por nuk ka qenë faji i qytetarit, por i institucioneve përkatëse. Ka pasur problem me mbivendosjen e hartave. E rëndësishme është që ne do ta shohim rastin me pozitivistet dhe do ti japim zgjidhje. /Ora News

Lexo edhe :   Ekzekutimi i 50-vjeçarit në Fier/ Policia dhe FNSH ‘blindojnë’ Fierin

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbi 30 milionë kinezë banojnë ende në shpella, ja cila është arsyeja

Rreth 30 milion kinezë jetojnë ende në shpella. Dhe mbi 100 milionë të tjerë banojnë në shtëpi me një ose më shumë mure të...

Kryemadhi-Veliajt: I ke deklaruar fustanet Dolce & Gabbana të gruas, po vilat?

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, i është përgjigjur të gjitha akuzave të parashtruara nga ana e kryebashkiakut Veliaj, për vilën private në Gjirin e...

Kryemadhi: I qëndrojmë marrëveshjes së 5 qershorit, Rama ka frikë për zgjedhjet

Në një bashkëbisedim me gazetarët, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka përshëndetur deklaratën e Komisionerit për Zgjerim i Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi. Ai kërkon...

“S’e prisnim kaq të frikshme”/Mjeku shqiptar zbulon moshat më të prekura

Mjeku urolog në spitalin e Brescia-s, doktor Julian Balla ka thënë se ishte e pritshme kjo valë e dytë e pandemisë, por jo një...

Mbi 1.5 milionë dollarë dëm shtetit, pranga ish-drejtorit të Hidrokarbureve

Blutë e Tiranës kanë arrestuar për shpërdorim detyre, ish-drejtorin e Hidrokarbureve në AKBN, Klodian Gradeci. Ky i fundit ishte shpallur në kërkim për korrupsion,...