E shtunë, 24 Korrik, 2021
24.5 C
Tirana

Vendi nën “izolim” nga koronavirusi/ Balla mesazh të fortë qytetarëve

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla i bën thirrje qytetarëve që ta injorojnë politikën e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Përmes një postimi në Facebook, Balla shprehet se ata po përdorin situatën e krijuar nga koronavirusi për të përhapur panik dhe për të krijuar rrëmujë.

Ai theksoi se policia do vijojë me kontrollet, për të ndaluar qarkullimin e makinave të paautorizuara deri në fund të fundjavës.

Kujtojmë se pak ditë më parë, deputetët e PS kallëzuan penalisht Berishën për përhapjen e informacioneve të rreme.

Postimi i plotë:

Këtë lloj politike me në krye SB dhe LB duhet thjeshtë ta injoroni. Politikë me maskat, politikë me mesazhet, politikë me gjithçka deri edhe me jetët e njerëzve. Politikanë të pashpresë, “ushtarë” të dëshpëruar të së keqes, të gatshëm të përdorin edhe një pandemi si koronavirusi, për të shpërndarë panik, nxitur ankth, kërkuar rrëmujë, apo demoralizuar mjekët dhe infermieret. Të ankohesh se pse duhen njoftuar me çdo mënyrë qytetarët për të zbatuar rregullat bazë sanitarë në këtë kohë emergjence, vetëm këta soj mund ta bëjnë (shiko videon çfarë janë në gjendje të bëjnë këta).

Kthehemi tek çështjet e rëndësishme.

DITE E PARË NË MBROJTJE TË VETES, FAMILJES

POLICIA E SHTETIT VIJON TË SIGUROJË REGJIMIN E MOSQARKULLIMIT SË BASHKU ME FORCAT E ARMATOSURA

FRIKË, KUJDES

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA do të kërkojë nga Kina t’u përmbahet “rregullave të lojës”

Zëvendës Sekretarja amerikane e Shtetit Wendy Sherman pritet t'i bëjë të qartë Kinës në bisedimet e ardhshme, se Uashingtoni e mirëpret konkurrencën me Pekinin,...

Protesta masive në Australi, qytetarët kundër karantinës

Mijëra qytetarë australianë protestuan këtë të shtunë në disa qytete kryesore të vendit kundër karantinës totale që është vendosur në shumë zona për shkak...

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Një grup i ligjvënësve amerikanë, i ka bërë thirrje Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, që të shtyjë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2022 dhe të ndërrojë...

Skandali Pegasus: Shtete që përdorën programin përgjues

Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat...

Merkato/ Nedved zbulon vendimin për të ardhmen e Ronaldos

Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka treguar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Kristiano Ronaldos, në skuadrën bardhezi. Pas fitores së...