E enjte, 20 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

U zgjodh kryetare Kuvendi/ Veliaj ironizon opozitën: Tigra prej letre 

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka përgëzuar Lindita Nikollën për zgjedhjen si kryetare e Kuvendit të Shqipërisë. Veliaj ka ironizuar edhe grisjen e fletëve të votimit nga ana e deputetëve të opozitës, duke i cilëuar si tigra prej letre.

Statusi në Twitter

Lindita Nikolla eshte nje kryezonje fisnike e qytetare qe do t’i bente nder çdo kuvendi e institucioni. Grisja e hedhja e letrave pertoke shpjegon ku inkurajohet ajo pjese e vogel e shoqerise qe hedhjen e plehrave ne rruge e sheh si imitim te “tigrave prej letre” ne SHQUP!

Lindita Nikolla vjen në krye të Parlamentit, pas zgjedhjeve të 25 prillit. Ajo pritet që të ketë një detyrë të vështirë, pasi pas dy vitesh është rikthyer në Kuvend edhe opozita dhe pritet që seancat të jenë të mbushura plot debate dhe retorika politike.

Deputetët e rinj miratuan këtë të premte në seancën e dytë të legjislaturës X, emërimin e Nikollës në krye të parlamentit, ku mori 79 vota pro.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   "Secili prej nesh ka kallash në shtëpi", Veliaj tregon kush e kërcënoi me jetë

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...