Vasili kundër vaksinave kineze: Eksperiment i rrezikshëm, ka 50% efikasitet

Ditën e sotme mbërri në aeropirtin e Rinasit, avioni nga Turqia me 192 mijë doza të vaksinave kineze të prodhuar nga kompania Sinovac.

Por, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka dalë kundër vaksinave kineze, pasi nuk janë të certifikuara nga EMA dhe FDA.

Sipas tij, vaksina Sinovac ofron vetëm 50% efikasitet, ndaj imunizimi i shqiptarëve me këtë vaksinë është një eksperiment shumë i rrezikshëm.

Postimi i Vasilit në rrjetin social, Facebook

Vaksinat kineze per shqiptaret, pa asnje siguri te certifikuar, eksperiment shume i rrezikshem per shqiptaret??

Vaksinat kineze ofrojne vetem rreth 50% efikasitet.

Vaksinat kineze nuk jane certifikuar nga EMA(Agjencia Europiane e Barnave).

Vaksinat kineze nuk jane certifikuar as nga FDA (Food and Drug Administration) i Shteteve te Bashkuara te Amerikes.

Vaksina kineze pas fillimit te aplikimit ne Brazil u bllokua.

Perse shqiptaret duhet te marrin vaksina te pasigurta?

Me vetem 50% efikasitet, do te thote nje eksperiment i rrezikshem, ku gjysma e shqiptareve do te mbeten njelloj te pambrojtur dhe ekstremisht te rrezikuar nga COVID.

Shqiptaret nuk jane kavje per eksperimente.

A e di Edi Rama, qe te gjitha pergjegjesite e lojrave te tij politike me shendetin e shqiptareve bien vetem mbi te?

Shendeti i Shqiptareve nuk mund te behet pre e histerise elektorale per pushtet te Edi Rames.

Show me vaksinat eshte shfaqje ç’njerezore e Edi Rames ne dem te shendetit te shqiptareve.

Shihni ne FOTO me poshte se ku radhitet Vaksina Kineze.