E enjte, 20 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

UEFA lejon praninë e tifozëve në “Uembli”, zbulohet numri

Italia pritet të zbresë në fushë mbrëmjen e sotme, në stadiumin ”Uembli” për tu përballur me Austrinë për sfidën e 1/8-ve të Europianit.

Në stadium do të jenë të pranishëm 20 mijë tifozë. Nga këta, 1200 do të jenë italianë.

UEFA nuk ka dëshiruar që të rrezikojë, duke lënë pjesën më të madhe tifoz vendas, pasi pritet të ketë dhe tifozë neutral që do të shijojnë ndeshjen.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tre djem dhe një vajzë në hotel, pranga të riut që qëlloi shokun me pistoletë

Më shumë se një muaj pas ngjarjes është prangosur në Tiranë autori i plagosjes me armë zjarri në një hotel në autostradën Durrës-Tiranë. 26-vjeçari...

Avokati mashtrues, merr 11 mijë paund për vizë studimi në Angli

Rreth dy muaj më parë, “Stop” transmetoi rastin e avokatit Sokol Berberi, i cili i mori 3 mijë euro një qytetari për vizë pune...

6 marsi, testi kyç i Bashës

Nga: Eduard Zaloshnja Nga komunikimi publik i Presidentit Meta, duket pothuaj plotësisht e sigurtë se zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 bashki do të zhvillohen...

Çmimet e reja në Kosovë, si do të llogaritet fatura e energjisë së shpenzuar

Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka publikuar një kalkulator për llogaritjen e faturave të energjisë elektrike, pas propozimit për ndryshim të tarifave. Në këtë...

Rënie e lehtë e euros dhe paundit britanik, këmbimi valutor për ditën e sotme

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rënie e lehtë e euros dhe paundit britanik. Ndërkohë, dollari dhe franga zvicerane kanë shënuar...