E diel, 24 Tetor, 2021
13.5 C
Tirana

U zunë për një tavolinë në lokal, pezullohen dy mësueset e shkollës “Çajupi”

Policia e Tiranës ka hedhur dritë mbi motivin e sherrit të ndodhur një ditë më parë, mes të afërmëve të dy mësueseve të gjimnazit “Çajupi” në kryeqytet.

Konflikti deri në përfundimin e armës ka nisur mes dy arsimtareve, për një vend qëndrimi në lokal. Më konkretisht, sherri i djeshëm mes dy mësuesve të shkollës “Çajupi” në Tiranë ka nisur për një vend tavoline në një lokal.

Dy mësueset Elida Qenami, 46-vjeç, mësuese Letërsie dhe Domenika Toptani, 53-vjeçe, mësuese Historie, fillimisht janë konfliktuar verbalisht për tavolinën në lokal. Ditën e djeshme, janë përfshirë edhe familjarët e tyre.

Për ngjarjen është arrestuar Edmond Faja, 39-vjeç. Ky shtetas ka qëlluar në ajër me një armë zjarri pistoletë, e cila është sekuestruar në cilësinë e provës materiale. Në hetim në gjendje të lirë janë familjarët Elton Kasaj, Enrik Qenami, Enea Kovaçi, Ndriçim Qefalija, Laert Duro, Alvaro Toptani. Ministria e Arsimit ka pezulluar nga detyra dy mësueset e përfshira në konfliktin pranë shkollës “Andon Zako Çajupi”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...