E enjte, 21 Janar, 2021
5 C
Tirana

U shua në moshën 24-vjeçare, e motra: Për shpirtin e vëllait do bëhem kampione

Pak ditë më parë u dha lajmi i hidhur se kishte ndërruar jetë notari i njohur, Klavio Meca. 24-vjeçari humbi jetën si pasojë e një arresti kardiak në SHBA, aty ku ishte diplomuar dhe jetonte prej vitesh.

Meca kishte arritur suksese të shumta në sportin e notit, duke veçuar atë në Budapest të Hungarisë ku kishte thyer rekordin kombëtar në 400 metra stil të lirë me kohën e përgjithshme 4’04”03. Ai gjithashtu ishte i njohur për sjelljen e tij shembullore dhe disiplinën sportive.

Tezja dhe daja i të ndjerit ishin të ftuar në emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel. Daja Besard Vrapi u shpreh se telefonata e fundit me të ka qenë për Krishtlindje. Ai tha se Klavio ka studiuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e kishte pak kohë që kishte nisur edhe punë. Ai tha se 24 vjeçari nuk ka patur asnjë sëmundje.

“Por si pasojë e pandemisë, ishte në shtëpi. I festoi edhe Krishtlindjet dhe pastaj iku. Ishte gjithmonë pozitiv. Nuk ishe nipi, por shoku im. Nuk ka patur ndonjë gjë, sëmundje”, tha daja.

Ai rrëfeu më tej se motra e 24-vjeçarit merret po me not, dhe ka bërë një premtim tani që Klavio nuk jeton më.

Motra e të ndjerit ka premtuar se “për shpirtin e vëllait të saj, do të bëhet kampione bote”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...