E martë, 26 Janar, 2021
2 C
Tirana

Asnjë vendim për shkollat në Greqi, çfarë pritet të ndodhë

Ende nuk është marrë një vendim final se kur do të hapen shkollat në Greqi, ndërsa situata është e luhatshme si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Gjatë ditëve të ardhshme, Qeveria greke do të vendosë nëse të gjitha nivelet e arsimit, mund të rihapen më 8 janar.

Vendimi do të varet nga të dhënat epidemiologjike të ardhshme, ka deklaruar zëdhënësi Stelios Petsas.

Çështja, që sipas Petsas është një “përparësi kryesore e qeverisë”, u diskutua të martën nga anëtarët e komitetit të qeverisë të ekspertëve shëndetësorë dhe Ministrit të Arsimit Niki Kerameus.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...