E enjte, 5 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

U raportua e zhdukur, gjendet pas 24 orësh e moshuara

Policia e Gjirokastrës ka gjetur ditën e sotme një grua të moshuar, e cila ishte shpallur e zhdukur një ditë më parë.

Sipas njoftimit të policisë, kërkimi për të moshuarën ka nisur menjëherë pas denoncimit të familjarëve. 74-vjeçarja me inicialet V. F., u gjet me anë të një droni në pyllin e fshatit Hundkuq.

Ndërkohë familjarët e të moshuarës kanë treguar për policinë se 74-vjeçarja vuante nga problemet e shëndetit mendor.

Njoftimi i policisë:

Gjirokastër.

Largohet nga banesa e moshuara me probleme të shëndetit mendor, gjendet fal kërkimeve me dron nga ana e Policisë.

Mesditën e djeshme shtetasja V.F., 74 vjeçe, banuese në Tepelenë, është  larguar nga banesa e vajzës së saj në fshatin Hundkuq, Gjirokastër.

Të afërmit e shtetases së mësipërme sapo kanë konstatuar mungesën e saj në banesë, kanë kërkuar ndihmën e policisë për ta gjetur.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër, pas njoftimit të marrë  për  largimin nga banesa të  shtetases V.F., kanë nisur kërkimet në terren  duke përdorur dronin e Policisë.

Ditën e sotme, nëpërmjet dronit është bërë lokalizimi dhe gjetja e  shtetases V.F., në pyllin e fshatit Hundkuq.

Familjarët e shtetases V.F, kanë falënderuar efektivat e Policisë për angazhimin dhe gjetjen e nënës së tyre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Biznesmeni plagos 22-vjeçarin, i kërcënoi punonjësen e dyqanit

Kurti: Nuk mund të dështojmë sërish në reciprocitetin me Serbinë

Deklarimet e Albin Kurtit rreth përgatitjeve për ta vendosur reciprocitetin me Serbinë në mënyrë që mos të dështojë, qeveria e Serbisë i cilësoi si...

“Leku e hedh ujin përpjetë”, jepet vendimi për ish zv.ministren e Brendshme

Apeli i Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit, ka lënë në fuqi masën e sigurisë "arrest shtëpie" për ish-zëvendësministren e Brendshme, Rovena Voda. Ajo akuzohet...

Berisha nis presionet ndaj ambasadores Kim, flet për bashkëpunimin me PS-në

Ish-kryeministri Berisha është pyetur sot nëse mund të kishte një bashkëpunim PD-PS. Ky version është hedhur poshtë në mënyrë kategorike prej tij, madje do...

Berisha nuk përmbahet ndaj Yuri Kim: S’më pengoni dot, harrojeni!

Ish-kryeministri Berisha është treguar mjaft i drejtëpërdrejtë, e madje nuk është kursyer ndaj akuzave të ambasadores amerikane Yuri Kim. Në një konferencë për mediat,...

‘Non grata’ në SHBA/ Berisha: Padi ndaj Blinken në Gjykatën e Parisit

Pas shpalljes ‘non grata’ dhe pas ultimatumit të ambasadores amerikane Yuri Kim, ish kryeministri Berisha njoftoi në një konferencë për mediat se ka dorëzuar...