E diel, 1 Gusht, 2021
28.5 C
Tirana

Futbolli në zi/ Ndahet nga jeta ish-arbitri shqiptar i UEFA-s

Ditën e sotme është ndarë nga jeta në moshën 58-vjeçari Bekim Bauta, ish-arbitri shqiptar i futbollit maqedonas dhe atij ndërkombëtar. Mësohet se i ndjeri vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë.

Bauta ushtroi detyrën si arbitër anësor në futbollin maqedonas dhe atë ndërkombëtar, ndërsa ishte prej vitesh arbitër i UEFA-s. Në rang ndërkombëtar, gjykoi në 13 sfida.

Përveç kontributit në futboll, Bekim Bauta ka ushtruar dhe funksionin e anëtarit të Këshillit Komunal të Strugës.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet në Strugë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...