E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

U qëllua me 5 plumba në restorant, identifikohet shqiptari i vrarë në Spanjë

Zbardhet identiteti i shqiptarit të ekzekutuar në një restorant në Spanjë. Mediat e huaja bëjnë me dije se viktima është identifikuar si D. Bregu, 42-vjeç nga Lushnja.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku shqiptari është vrarë në restorantin ‘The Orange Tree’ në El Albir, teksa po darkonte me bashkëshorten e tij.

Dëshmitarët kanë treguar se një person me kapuç në kokë, hyri në restorant, nxori një armë të vogël, qëlloi disa herë mbi shqiptarin dhe më pas u largua me shpejtësi nga vendngjarja. Shqiptari ndërroi jetë pasi mori 5 plumba në trup.

Pista kryesore e hetimit është larja e hesapeve por ende nuk ka diçka konkrete që e inkriminojnë shqiptarin.

Mediat spanjolle shkruajnë se ky sulm vjen disa ditë pasi anëtarët e një grupi mafioz rus u vunë nën prangat e policisë për pastrim parash, një prej tyre ishte dhe ish-këshilltari i Alteas, Jaime Selles.

Gjatë bastisjeve dhe kërkimeve në Alicante të Madridit, Tarragona dhe Ibiza, policia sekuestroi armë zjarri, 300.000 euro dhe diamante.

Ndërkohë, më 2 dhjetor një tjetër shqiptar, 47-vjeçari Ilir Zelka u qëllua me snajper teksa po hante mëngjes në një restorant, në një prej zonave më të shtrenjta të Brazilit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...