E martë, 26 Janar, 2021
9 C
Tirana

U prezantua si motra e Klodian Rashës, familjarët e të ndjerit: Nuk e njohim

Teksa familja Rasha po vuan humbjen e djalit të tyre, një episod aspak i hijshëm ka ndodhur pak çaste më parë, ku një femër u prezantua si e motra e të ndjerit. Gazetarja e “Top Channel” i mori një intervistë të shkurtër vajzës e cila u prezantua si e motra e Klodian Rashës, 25 vjeç.

Të gjithë mediat, në kohë reale e shpërndanë këtë lajm, duke e marrë si të mirëqënë dhe duke iu bashkuar dhimbjes së familjarëve. Por në fakt ishte mashtrim.

Një vajzë mes protestuesve të shumtë që u mblodhën sot në kryeqytet, ishte dhe e ashtëquajtura Bora Rasha, që u prezantua si motra e Klodianit. Kanë qenë familjarë të Klodjan Rashës të cilët kanë kontaktuar me mediat, duke thënë se vajza në fjalë nuk është pjesë e familjes Rasha. Mësohet se vajza është nga Saranda, dhe dyshohet se ka probleme mendore.

Tym, flakë dhe gurë. Ishte kjo që shoqëroi protestën e qytetarëve për ekzekutimin e Klodian Rashës nga policia.

Një protestë që fillimisht nisi para Ministrisë së Brendshme, duke kërkuar dorëheqjen e Sandër Lleshajt dhe zhvendosur më tej para Kryeministrisë. Hyrjen e së cilës e shkatërruan me gurë dhe sende të tjera të forta.

Pas tensioneve te Kryeministria dhe Ministria e Brendshme, protestuesit janë zhvendosur në shesh, duke djegur edhe pemën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I doli emri tek përgjimet, Ilir Kulla i çon mesazh gazetarit live në emision

Ilir Kulla, këshilltari i presidentit Ilir Meta, ka reaguar pas publikimit të emrit të tij në përgjimet e Ndraghetës në Itali. Gjatë emisionit “Opinion”, Kulla...

Gazetarja Lala: Antonio Gallo ka hyrë dhe ka dalë me dhjetëra herë në Shqipëri

Gazetarja Klodiana Lala, ka dhënë detaje të tjera në lidhje me përgjimet e antimafias italiane, ku flitej për politikanë shqiptarë të lidhur me Ndrangheta-n. Ajo...

Përgjimet/ Lubonja: Deklaratë e poshtër e ambasadorit italian, bashkëfajtor

Analisti Fatos Lubonja, e ka cilësuar të poshtër deklaratën e ambasadorit italian, Fabrizio Buçi, i cili reagoi në lidhje me përgjigjet e Antimafias italiane...

Kreshnik Spahiu: Ndragheta nuk hyn tek ne sepse ka frikë nga mafia shqiptare

Juristi i njohur, Kreshnik Spahiu ka dhënë një ide tjetër lidhur me përgjimet e antimafias për lidhjet e Ndrangheta-s me mafien shqiptare. Sipas tij, Ndrangheta...

Aksident në Vlorë, humb jetën punonjësi i policisë (Emri)

Një aksident i rëndë nga ndodhur në qytetin e Vlorës, ku për pasojë ka humbur jetën një punonjë i policisë. Në aksident janë përfshirë dy...