E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

U përpoq ti shmangej policisë, arbitri italian përplaset nga treni (FOTO)

Një fund tragjik ka qenë për arbitrin italian Antonio Martinielo, i cili ka humbur jetën teksa është përplasur nga treni.

I ndjeri ka pasur përplasje të vazhdueshme me partneren e tij, duke bërë kështu që të ishte në ‘arrest shtëpie’.

Prej kohësh 31-vjeçari ishte në ‘arrest shtëpie’, për shkak të një ankese që kishte bërë partnerja e tij në Itali. Sipas mediave italiane, thuhet se arbitri kishte shkelur masën që i ishte vendosur dhe policia kishte shkuar për ta arrestuar në banesën e tij.

Por ai është përpjekur të largohet, pasi nuk donte të arrestohej. Në tentativë për tu arratisur, kur ka qenë duke kaluar tek shinat e trenit, ai është goditur nga treni.

Një version që qarkullon në media, ndonëse jo në mënyrë zyrtare, thuhet se 31-vjeçari mund të ketë dalë me qëllim para trenit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...