E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

U përfol se e larguan nga televizioni/ Moderatorja sqaron situatën: Askush nuk…

Pas spekulimeve të shumta se moderatoren e mëngjesit në Ora News, Dajana Shabanin, e larguan nga emisioni për ta zëvendësuar me dyshen Kelvi Kadilli dhe Arjola Shehu, ka ardhur edhe reagimi i saj për herë të parë.

Përmes një postimi në Instagram, Dajana ka sqaruar një herë e mirë të vërtetën duke u shprehur se ka hequr vetë dorë.

Më tej ajo bën me dije se do të largohet jashtë Shqipërisë për një jetesë të re, teksa ka zbuluar se ka qenë ajo që ka propozuar Kelvi Kadillin në vendin e saj.

Statusi i plotë:

Vendimi IM per largimin nga emisioni,(per jashte Shqiperie) ,”shkriu” te gjithe grupin e emisionit Dite e Re! Duke falenderuar pafund @besmirmetani dhe @hermesnikaj qe ishin me mua ne keto 2 sezone,e ndjeva te domosdoshem kete sqarim,per shkak te portaleve dhe komenteve se u “zevendesuam ”  Kam shkuar ne opera 11 vjec,libri I pare filozofik “Keshtu foli Zarathustra” eshte lexuar kur une kam qene vetem 14 vjec,kam qene nje nxenese shume e mire,kam udhetuar me 40 vende etj etj,por keto nuk I interesojne fare Rukies nga Kamza,Benit nga Lapraka,dhe as atij ne zyre ne qender te Tiranes,sepse ne zgjodhem te vinim origjinal,duke prekur realitetin shqiptar,e Duke e percjelle ate me te qeshura pafund! Kete e vendosem ne! ASKUSH NUK NA KA ZEVENDESUAR, dhe mendoj se kam bere nje pune te mire Duke u bere “ure lidhese” edhe per @kelvikadilli (meqe nuk me falenderoi,po e falenderoj veten ) Jeni shumeeee te mire te gjitheeee Flm per SMS e pafundme!

 

https://www.instagram.com/p/B00sI4XgmcQ/?utm_source=ig_web_copy_link

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...