E martë, 21 Shtator, 2021
16.5 C
Tirana

U kërkoi të mbanin maskë, shoferi i autobusit humb jetën nga të rrahurat e të rinjve

Një 59-vjeçar i cili punonte si shofer autobusi në Francë ka humbur jetën, pasi u rrah nga një grup pasagjerësh që refuzuan të mbanin maska.

Philippe Monguillot humbi jetën ditën e sotme në spital, si pasojë e plagëve të marra.

“Vendosëm që ta linim që të shkonte. Mjekët e rekomanduan dhe ne ramë dakord”, tha vajza e tij, Marie.

Shoferi u sulmua në jugperëndim të Bayonne të dielën, pasi u kërkoi tre pasagjerëve që të mbanin maska, në kuadër të rregullave të vendosura për frenimin e pandemisë.

Në lidhje me këtë ngjarje janë akuzuar 5 persona. Dy prej tyre janë akuzuar për tentativë vrasjeje, dy të tjerë për mosdhënie ndihme dhe një tjetër për tentim të fshehjes së një të dyshuari.

Raportohet se dy personat e akuzuar për vrasje në tentativë janë të moshës 22 dhe 23 vjeç.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...