E shtunë, 24 Tetor, 2020
20 C
Tirana

U dashurua me biznesmenin që në moshën 16-vjeçare, jeta e Rudina Hajdarit përtej politikës (foto)

Më të lexuarat

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Foto/ Lefter Koka me Fatos Nanon, ndryshim drastik i ish-kryeministrit

Deputeti Lefter Koka ka publikuar në rrjetin social, Facebook një foto krahë për krahë me ish-kryeministrin socialist Fatos Nano. Në mbishkrimin e fotos, Koka shprehet...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

Produksioni i ‘Përputhen’ e përjashton nga emisioni, reagon Shqipja (FOTO)

Produksioni i emisionit “Përputhen” në Top Channel, dje vendosi të përjashtonte konkurrenten Shqipe Hysenaj nga programacioni, për një afat kohor të papërcaktuar. Në nisje të...

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

Vritet ish-sportisti, babë e bir e ekzekutojnë në mes të restorantit

Një atentat i mori jetën ish-sportistit të arteve marciale të përziera (MMA) Shamil Abdulmuslimov në qytetin e Kasaviurtit në Dagestan. Kamerat regjistruan të gjithë ngjarjen...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

“Mos më prekni me dorë, jam i sëmurë”, zbardhet incidenti i Ndocajt me policinë

Ish-deputeti Eduart Ndocaj është shoqëruar sot në komisariat, pas incidentit në përurimin e shtëpisë së Gjergj Fishtës. Forcat e policisë kanë shoqëruar ish-deputetin, i...

Vajza e liderit demokrat Azem Hajdari, është një ndër deputetet më të reja të Partisë Demokratike. Ajo ka spikatur falë vendosmërisë dhe misionit për të çuar deri në fund objektivat e saj. Ndonëse ka qenë mjaft e tërhequr në media, për të folur për jetën e saj personale, ndryshe ndodh me problematikat e qytetarëve, për të cilat ajo gjithmonë ka qenë një krahë i ngrohtë, e një zë kumbues në politikën shqiptare. Duke lënë pas politikën, është tejet e vështirë që të rrëmbesh një fjalë nga Rudina Hajdari. Ajo di ta ruajë me fanatizëm familjen e saj të shtrenjtë.

Deputetja e PD-së ka pohuar në intervista të ndryshme që ka lënë jetën në Amerikë, për të vijuar misionin që la pas i ati në politikën shqiptare.

Ndërkohë që bashkëshorti i saj Muçjon Demiraj vazhdon të jetojë në Amerikë, ku ka kompaninë e tij në fushën e investimeve, Hajdari është duke zhvilluar karrierën e saj në Shqipëri.

Lexo edhe :   Votuesit “e fshehtë” të LSI-së në sondazhe

Ata të dy janë njohur kur Rudina ishte vetëm 16 vjeçe, e Muçjoni 18. Dasma e tyre është zhvilluar në New York, rreth katër vite më parë.

Çifti tashmë kanë së bashku një vajzë, të cilën e kanë pagëzuar me emrin Sihana.

 

View this post on Instagram

 

#nukkasigocat ??

A post shared by Rudina Hajdari (@rudihajdari) on

 

View this post on Instagram

 

My ?!

A post shared by Rudina Hajdari (@rudihajdari) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krisje në koalicion? Hoti-Haradinaj përplasen për Task-Forcën anti-korrupsion

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, që është partneri kryesor i kryeministrit Avdullah Hoti, ka dalur kundër vendimit të Qeverisë së...

Sërish shifra të larta nga Covid, në vend: 4 viktima, spitalet të tejmbushur

Covid-19, duket se ka dalë jashtë kontrollit në vendin tonë. Për të katërtën ditë rradhazi, janë regjistruar mbi 300 raste me koronavirus. Gjatë 24 orëve të...

Dy të vdekur dhe 166 raste me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se të shtunën janë shënuar dy viktima dhe 166 raste të reja me koronavirus. Brenda 24...

Organizata e Kombeve të Bashkuara në 75 vjetorin e krijimit të saj

Nga: Xhezair Zaganjori 24 tetori është dita e OKB-së. Në këtë ditë të shënuar, 75 vjet më parë hyri në fuqi Karta e kësaj organizate...

Një jetë në diktaturë

(Kujtime të një “armiku të klasës”) “Ktu vaji e trishtimi Veç ndihet ndër shpija Ktu ndihet tingllimi I hekrave të mija E gjama e nji të shkreti Qi bjen vala...