E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Trump: Infektimi me Covid-19 një bekim nga Zoti, vaksina para zgjedhjeve të nëntorit

Presidenti amerikan, Donald Trump e konsideron si bekim infektimin me Covid-19 ndërkohë që siguron se vaksina do të behët e arritshme për jnjerëzit pas zgjedhjeve të 3 nëntorit.

“Ka shumë kompani farmaceutike që janë në fazën finale të vaksinës kundër COVID-19 dhe mendoj se do ta kemi gati para zgjedhjeve, por  duke qenë se në mes është e përfshirë edhe politika, vaksina mund të behët publike pas zgjedhjeve.Mendoj që infektimi im me COVID-19 ka qenë një bekim nga Zoti”, është shprehur presidenti Trump në një video mesazh nga Shtëpia e Bardhë.

Sipas Trump, ishte infektimi i tij me koronavirus që çoi në zbulimin e Regeneron, një ilaç eksperimental i sugjeruar nga vetë ai që e ndihmoi atë të fitonte betejën ndaj virusit.

Ai u shpreh i vendosur për të bërë çdo gjë që ky mjekim të licencohet dhe të shpërndahet falas për të gjithë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...