E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Tritol makinës së vlonjatit/ ‘Benz-i’ përdorej nga gruaja dhe fëmijët e Binajt

Mbrëmjen e djeshme, një mjeti në Vlorë i është vënë tritol, teksa ishte parkuar në lagjen “Hajro Çakërri” të qytetit. Poshtë makinës, në pronësi të shtetasit S.Binajt ishte vendosur 600 gram tritol. Burimet bëjnë me dije se tritoli ishte vendosur në anën e shoferit, me magnet të fortë që të mos binte nga vendi ku edhe ishte projektuar që të qëndronte.

Bashkëshortja e shoferit ka qenë ajo që ka pikasur një dritë të kuqe, ndërsa kanë bërë denoncimin tek forcat xheniere. Këto të fundit kanë bërë të mundur shpërthimin e komanduar rreth orës 03:00 të mëngjesit të 22 nëntorit.

Mendohet se lënda plasëse është vendosur prej ditësh në mjet, por nuk ishte shpërthyer pasi automjeti tip ‘Benz’ kohët e fundit përdorej nga bashkëshortja dhe fëmijët e S.Binajt.

Në dëshminë e tij në Komisariatin e Vlorës, S.Binaj ka thënë se nuk dyshon tek asnjë person, pasi nuk ka konflikte me askënd.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...