E martë, 2 Mars, 2021
18 C
Tirana

Tjetër aksident në vend. Autoambulanca përplaset me trajlerin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në vendin e quajtur “Otllak”, në aksin nacional Berat-Urë Vajgurore. Mësohet një autoambulancë është përplasur me një trajler. Si pasojë e përplasjes, kanë mbetur të plagosur tre personat që ishin në autoambulancë, shoferi, një mjek dhe një pacient. Ata janë dërguar me urgjencë në spital.

Sipas të dhënave paraprake, trajleri me targa serbe ka qenë dukë hyrë në një pulari ndërsa ambulanca duke u futur në qytet. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka filluar hetimet. Siç mund të shihet nga foto, autoambulanca ka përfunduar jashtë rruge. Personat e plagosur janë jashtë rrezikut për jetën. Pritet që vijim të zbardhjen detajet e plota të ngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta: Më 25 prill bashkë për një besëlidhje të re, të ndalojmë shpopullimin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka bërë thirrje sërish që shqiptarët të bashkohen për të votuar në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Përmes një postimi...

Grenell sulmon Kurtin: Është anti-amerikan

Ish-i dërguari i Administratës së Donald Trump, Richard Grenell, ka reaguar pas qëndrimit të fundit të Albin Kurit rreth vendosjes së Ambasadës së Kosovës...

A është një makinë elektrike më e mirë për planetin?

Nga: Benjamin Plackett “Live Science” Cili është më i mirë për Tokën: një automjet elektrik aponjë automjet me karburant? Përgjigja për këtë pyetje mund të...

Arbitri mbylli ndeshjen, VAR ndërhyn dhe ndryshon rezultatin në minutën e 101

Një episod tejet i veçantë është regjistruar në kampionatit danez, në ndeshjen mes Kobenhagenit dhe Arahus. Ndeshja u mbyll në një barazim spektakolar 3-3, me...

Përshtypje nga takimi me 90-vjeçarin Gorbaçov dhe historia e Katovicës

Nga: Shpëtim Nazarko Kohë pas takimit me Gorbacovin në Terni të Italisë, shefi i Sant Egidios, Imzot Vincenzo Palia, më tregoi një copëz tjetër që...