E premte, 22 Janar, 2021
9 C
Tirana

Tifozët presin titullin, ylli i Juves befason drejtuesit me kërkesat e tij

Tifozët e Juventusit presin fitimin e titullit kampion sonte në mbrëmje.

Bardhezinjtë presin Sampdorian në shtëpi (21:45) dhe marrja e tre pikëve i shpall kampionë Italie, për herë të 36-të në histori dhe për herë të nëntë radhazi.

Drejtuesit po kërkojnë elementë cilësorë për përforcimin e skuadrës së Maurizio Sarrit, teksa nuk lihet jashtë vëmendjes edhe rinovimi me disa prej yjeve.

Njëri prej tyre është Paulo Dybala, i cili ka shënuar 17 gola këtë sezon në të gjithë kompeticionet.

Problem mbetet vetëm aspekti financiar.

26-vjeçari argjentinas thuhet se ka befasuar drejtuesit me kërkesat e tij.

Raportohet se ai kërkon një rrogë prej 15 milion eurosh në sezon, ndërsa Juventusi i ofron deri në 10 milion euro (8+2 në formë bonusesh), shkruan “abcnews.al”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...