E enjte, 21 Janar, 2021
12 C
Tirana

86-vjeçarja mposht virusin pa shkuar fare në spital

Një 86-vjeçare në Kosovë ka arritur që të mposhtë koronavirusin pa shkuar fare në spital.

Lajmin në fjalë e ka bërë me dije i biri i të moshuarës, përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

“Nëna ime 86-vjeçare e mposhti koronavirusin në shërim shtëpiak. Ajo tani është plotësisht e shëruar”, shkruan ndër të tjera Rasim Preniqi.

Rikujtojmë se situata në Kosovë paraqitet e rënduar si pasojë e pandemisë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike raportoi sot për 8 vdekje dhe 220 raste të reja me COVID-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...