E diel, 7 Mars, 2021
15 C
Tirana

“Thellësisht mirënjohës”, Meta pret ekipin izraelit 

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka pritur sot në një takim ekipin e Izraelit, të cilët ndihmuan në vlerësimin për shtëpitë dhe banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Presidenti Meta i ka shprehur mirënjohje të thellë Izraelit, si dhe ekspertëve të tij ushtarakë.

Teksa ka shpërndarë disa foto me ekipin e specialistëve izraelitë, ai shprehet thellësisht mirënjohës për ndihmën e madhe që ata po japin.

“I nderuar të prisja sot ekipin izraelit, që i erdhi në ndihmë qytetarëve tanë, duke vlerësuar dhe këshilluar për shtëpitë dhe ndërtesat e dëmtuara nga tërmeti. Thellësisht mirënjohës Izraelit dhe ekspertëve të tij ushtarakë! Shalom!”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...

Lum partitë për këtë popull që kanë

Nga: Mentor Kikia Ne nuk jemi vetëm në krizë pandemie, krizë ekonomike apo sociale. Ne jemi edhe në një krizë të thellë mendore si shoqëri...

Koronavirusi në vend/ 777 raste të reja dhe 21 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 777 raste të reja. Ndërkohë, 21 persona nuk kanë...

Milani kthen Ibrën në kombëtare, 39-vjeçari debuton në ndeshjen me Kosovën

Viti fantastik te Milani dhe fakti që është lideri i ecurisë së pabesueshme të kuqezinjve, ka bërë që Zlatan Ibrahimoviç të kthehet në Kombëtaren...