E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

“Tha se ishte grindur me të”, fqinja e çiftit ndryshon rrjedhën e ngjarjes

Të dhëna të ndryshme vijnë pas vrasjes së Carolines nga bashkëshorti i saj, Babis Anagnostopoulos, ndonëse ky i fundit ndodhet në qeli pasi faktoi se është vrasësi.

“Tanea” ka publikuar dëshminë e një prej fqinjëve të çiftit. Në dëshminë e re dhënë hetuesve disa ditë më parë, fqinji i çiftit përshkroi se si ishte vajza ditën e krimit. Nga imazhi që dha, ajo nuk dukej se ishte grindur me burrin e saj, gjë që është në kundërshtim me pretendimet e autorit të krimit.

Ajo foli me Carolinen në viber për më shumë se një orë, kryesisht për kafshët. Vajza dukej se ishte në humor për një bisedë.

“Kohëzgjatja e bisedës dhe ‘oreksi’ i Carolines për bisedë më bënë përshtypje, sepse zakonisht personi i ngarkuar me kujdesin për fëmijë nuk ishte në gjendje të bënte biseda të kësaj natyre me mua”, tha fqinja.

Ajo më pas tha se biseda u ndërpre me iniciativën e saj. Në orën 11:00 dhe për gjysmën e orës tjetër, ai e pa Carolinen nga dritarja e kuzhinës.

Ky version i ngjarjes hedh poshtë atë të dhënë më herët nga ana e Babis, i cili pretendoi se atë natë ishin grindur disa herë derisa e kishte vrarë. Por mesa duket, e reja ka qenë në humor të mirë, ndryshe nga sa tha autori i vrasjes.

Burimi i lajmit: Tanea.gr. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Greku dhe italiani, dy rastet që 'nxinë' Shqipërinë

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...