E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Grabitja nuk shkoi siç e kishin planifikuar, hajdutët ngecin brenda restorantit

Dy grekë të moshës 36 dhe 29-vjeç, grabitën një restorant në Volos, në Agios Konstantinos, në orët e para të së shtunës, por gjërat nuk shkuan siç ata e kishin parashikuar.

Ata morën kasën e parave, televizorët dhe makinat e porosisë, dhe ndërsa ishin gati të largoheshin, kuptuan se dera ku ata hynë u bllokua automatikisht. Ata e thyen xhamin dhe u larguan.

Sidoqoftë, ata nuk i numëruan kamerat e sigurisë në zonë, të cilat regjistruan lëvizjet dhe fytyrat e tyre. Pronari dorëzoi filmimet në polici, ku dhe u bë e mundur arrestimi i tyre.

Dy grabitësit u arrestuan dhe po përballen me akuzat për “vjedhje” dhe “dëmtim të pronës së huaj”, ndërsa televizori i vjedhur u kthye.

Burimi i lajmit: CNN Greece. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kriza në Ukrainë, NATO rrit praninë e saj

Aleatët e NATO-s po vendosin forcat në gatishmëri, dhe po dërgojnë anije shtesë dhe avionë luftarakë në Evropën Lindore, tha organizata të hënën. Këto...

FSHF i nxori audio-përgjimin, Veliaj: U qëndroj një për një atyre që kam thënë!

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas publikimit të audio-përgjimit të publikuar sot nga Federata Shqiptare e Futbollit, në të cilën...

1100 mësues të infektuar, Ministrja e Arsimit flet për mbylljen e shkollave

Aktualisht në Shqipëri janë 1100 mësues të konfirmuar me Covid-19, dhe 1600 nxënës. Përpos situatës së rënduar me pandeminë, shtohet edhe frika për gripin...

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...