E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Tha se do sakrifikonte edhe jetën, Ngjela-Metës: Të kap reforma në drejtësi, nuk shpëton

Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në emisionin ‘Open’ ka reaguar në lidhje me deklaratën që presidenti Meta bëri ditën e djeshme, teksa tha se për të mos lejuar instalimin e një junte ushtarake ishte i gatshëm të sakrifikonte edhe jetën.

Sipas Ngjelës, Presidenti nuk shpëton dot, pasi e kap reforma në drejtësi, prandaj ‘është mirë të gjejë një avokat’.

Metën e kap reforma në drejtësi nuk shpëton dot. Po përpiqet të krijojë destabilitet. 

Meta nuk bën dot amulli pasi Parlamenti ka bërë dy të tretat që i pranon edhe politika e lartë perëndimore.

Erdhi në politikë me kostum turk e me sandale. Është mirë të gjejnë avokat”, deklaroi Ngjela.

Gjithashtu, avokati shprehet se do të kemi një qeveri teknike sapo të bëhet reforma në drejtësi.

“E dëgjove ambasadoren amerikane sot? T’i qëndrojmë asaj. Sapo të bëhet reforma në drejtësi do të kemi një qeveri teknike të mbështetur nga Perëndimorët” shtoi Ngjela.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...