E premte, 15 Janar, 2021
1 C
Tirana

Tërmeti 7.5 ballë në Meksikë, dalin pamjet e para

Publikohen pamjet e para nga tërmeti i fuqishëm që goditi Meksikën ditën e sotme.

Në video shikohen qartë momentet e tmerrit që kanë kaluar banorët, të cilët kanë dalë në rrugë të frikësuar.

Sipas mediave të huaja, tërmeti prej 7,5 ballësh ka pasur si epiqendër zonën e Oaxaca, në Meksikë. Nuk dihet ende nëse ka të lënduar apo sa janë dëmet materiale të shënuara.

Kujtojmë se një tërmet i një kategorie të tillë u shënua para 3 vitesh në Puebla të Meksikës. Lëkundjet ishin me magnitudë 7,1 ballë dhe të paktën 226 persona humbën jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Norvegji, 23 persona humbin jetën pasi injektuan vaksinën e Pfizer

23 persona kanë humbur jetën në Norvegji pasi janë injektuar me vaksinën kundër koronavirusit të kompanisë amerikane Pfizer. 13 prej viktimave ishin të moshuar...

Trump largohet nga Uashingtoni ditën e inaugurimit të Biden-it

Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, për të filluar...

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit. Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u...

Dëshmi rrëqethëse: Lashë mbi 4 mijë euro në Sanatorium, babain e lanë pa bukë

Një ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi dëshminë e vajzës së të ndjerës që ndërroi jetë nga Covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ajo tregoi...

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Covid-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag...