E martë, 26 Janar, 2021
5 C
Tirana

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mëngjesin e sotëm. Toka nuk po gjen qetësi, ku pas tërmeteve të forta në Greqi e Turqi, sot është pasuar me Shqipërinë.

Sipas faqes zyrtare të IGJEUM, sot është regjistruar një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës rihter.

Lëkundja është ndjerë në orën 7:26, ndërsa ishte 5 kilometra nga Borshi.

Pavarësisht lëkundjeve të forta, nuk janë raportuar për dëme materiale.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Astrit Patozi zbulon se ku do të kandidojë në zgjedhjet e 25 prillit

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi do të kandidojë në Tiranë për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Një ndër nga arsyet e marrjes së...

Sa është numri aktual, dhe ç’do të ndodhë me popullsinë e botës në të ardhmen

Deri në korrikun e vitit 2020, Toka banohej nga afërsisht 7.8 miliardë njerëz. Popullsia globale, është më shumë një vlerësim i numrit të përgjithshëm...

U gjet i mbytur/ Gruaja e ish-ministrit grek hedh akuzat : Mund të jetë vrarë

Vdekja e ish-ministrit të Rendit në Greqi, Sifis Valyrakis ka ngjallur reagime nga ana e familjes. Bashkëshortja e tij, Minas Papatheodorou – Valyrakis, dyshon...

Ura e Zogut drejt shembjes, fundoset me 30 cm njëra nga këmbët mbajtëse (Video)

Prurja e shumtë e ujit në Lumin Mat ka shkaktuar sërish probleme në Urën e Zogut në Milot. Marrja e inerteve pranë këmbëve te urës,...

Zbulohet klauzola e veçantë te Tirana, ja çfarë ndodh me kontratën e Dedes

Nevil Dede firmosi më 13 nëntor 2020 një kontratë 2-vjeçare me klubin e Tiranës. Pas vetëm 73 ditësh në krye të pankinës bardheblu, trajneri...