E mërkurë, 28 Korrik, 2021
27.5 C
Tirana

Tension para derbit, tifozët e Tiranës përplasen me policinë

Mbrëmjen e sotme në orën 19:00, Tirana dhe Partizani pritet që të përballen me njëri-tjetrin.

Futja e sportdashësve në shkallët e stadiumit ka filluar 2 orë para startit të sfidës, teksa nuk kanë munguar përplasjet mes tifozëve bardheblu dhe forcave të policisë, në hyrje të stadiumit.

Raportohet se tifozët kanë hedhur shishe dhe fishekzjarre në drejtim të policisë si dhe nuk kanë munguar sharjet në kor.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Valixhe e dyshimtë në rrugën “Sulejman Delvina”, policia rrethon zonën

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

Udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga Shtetet e Bashkuara dhe pjesa më e madhe e Evropës, do të mund të hyjnë në Britani të Madhe...

Gjermania pro liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Miguel Berger. Presidentja Osmani ka shprehur...

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara. Kampionët e...

Raporti OSBE/ODIHR si shoshë për humbjen e opozitës

Nga Alfred Peza Raporti përfundimtar i misionit të vëzhguesve ndërkombëtare të OSBE/ ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, po përdoret si flakë kashte...

Rama me Zaevin e Vuçiçin në Shkup/ Kurti refuzon ftesën: Nuk ka miratimin tonë

Zyra e qeverisë së Kosovës, ka konfirmuar se Kryeministri Albin Kurti nuk do të jetë nesër i pranishëm në Samitin e Shkupit, ku do...