E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

Teatri Kombëtar/ Ambasadorja franceze viziton godinën, takohet me artistët

Ambasadorja e Francës në Tiranë, Cristina Vasak, ka vizituar mbrëmjen e djeshme Teatrin Kombëtar në Tiranë, ku është takuar me anëtarë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit shkruan se diplomatja franceze gjatë takimit pa gjendjen e godinës dhe u informua me zhvillimet e fundit.

Njoftimi i Aleancës

Sot në Teatër na vizitoi ambasadorja e Francës në Shqipëri, znj. Christina Vasak, na vizitoi sot në Teatër. Ajo vështroi gjendjen e Tearit, bisedoi me disa nga protestuesit që po qëndronin në Shesh në ato momente, dhe u informua për zhvillimet e fundit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...