E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

“Të mos futet në vrimën e miut”, Berisha: Qytetarët të gatshëm ta shqyejnë Ramën

Më të lexuarat

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

Abuzim me tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e Prokurimeve të OSHEE

Policia e Tiranës ka kryer ekzekutimin e urdhërarresteve për disa zyrtarë të OSHEE-së, me urdhër të SPAK-ut. Në pranga ka rënë, ish-Drejtori i Prokurorimeve të...

Rekord i ri të infektuarish, konfirmohen 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Ende nuk ka asnjë shenjë përmirësimi nga situata me pandeminë në vend. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 4 persona. Burime zyrtare nga...

Kina, 3 Hëna artificiale në orbitë për të kursyer energjinë elektrike

Ambicia e hapur e Kinës për të qenë superfuqia kryesore e botës, po shtrihet edhe në dominimin e hapësirës, ku rivalja kryesore është sërish...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Ambasada del me njoftimin e rëndësishëm

Gjatë ditëve të fundit, Ambasada Amerikane në Tiranë ka këshilluar qytetarët shqiptarë mbi mënyrën e aplikimit për Lotarinë Amerikane. Të gjithë ata persona të cilët...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Sherr me Luanën gjatë emisionit? Zbulohet e vërteta e largimit të Veleshnjës

Pak ditë më parë u aludua se aktori i humorit Rezart Veleshnja, kishte pasur një zënkë me moderatoren Luana Vjollca, dhe për këtë arsye...

Rekord infektimesh në Itali/ Rajonet fillojnë të mbyllen nga kjo fundjavë

Sikundër u njoftua më herët, Italia do të nis me masat e reja kufizuese, në tentativë për të ulur numrin e të infektuarve. Vala...

“Kam kaluar koronavirusin”, Alketa Vejsiu rrëfen përjetimet

Moderatorja Alketa Vejsiu ka zbuluar se e ka kaluar koronavirusin. Edhe ajo nuk i ka shpëtuar infektimit me COVID-19, por fatmirësisht simptomat duket se...

“Opozita e do marrëveshjen. Nuk e ka këtë luftë për pushtete. Opozita nuk thotë të shuhet PS”. Ish-kryeministri Sali Berisha shprehet se opozita e do marrëveshjen, por sipas tij nuk ka dialog me Ramën kryeministër. Nëse nuk realizohet një marrëveshje ai tha se vendi do shkojë në përplasje.

“Nuk përjashtohet mundësia për përplasje. Unë do them të vërtetën që është shumë e mundshme, sepse çfarë kemi deri tani një qëndrim armiqësor, refraktar total ndaj një problemi madhor që ka opozita. Ai u gëzua kur doli opozita, ai festoi. Ky rrezik madhor duhet të zhduket, duhet të largohet. Ky është i rrezikshëm”, theksoi Berisha në “Opinion”.

Ish-kryeministri tha se nëse Rama është trim të mos futet në vrimën e miut në 30 qershor, por të dal në sheshin e burrave.

Sa i përket kërcënimit të që bëri ndaj Ramës, pas 21 janarit, Berisha tha: “Ai erdhi me letër në xhep të mbante fjalim në zyrën time, asnjë njeri nuk futej dot në zyrën time.”

Lorenc Vangjeli: Ka një informacion, që në datën 25 maj në vend të 1500 policëve do vënë nja 4-5 përballë demonstruesve. Ju i dilni për zot demonstruesve të mos kalojnë gardhin?

Sali Berisha: Demonstruesit armiqësinë e kanë me Edi Ramën. Midis atyre demonstruesve janë dhe ata që iu hodhën gazin fëmijëve të tyre në 6 të mëngjesit. I bindur të jesh ti që ata prindër të mos të kthehen më atë që kanë në dorë. Po ata të cilët ja u bënë me kryq shtëpitë tek unaza, po ai të cilit ti i ven kryqin në shtëpi është i gatshëm të të jap 10 vjet që kishte për të mbrojtur atë që kishte ndërtuar. Janë këto kategori që janë të gatshëm ta shqyejnë Edi Ramën. Udhëton me 3 mjete të blinduara kushtojnë 1 mln e 300 mijë euro.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...