E diel, 28 Nëntor, 2021
15.5 C
Tirana

Të dhënat e IGJEUM/ Pas tërmetit të mbrëmshëm kanë rënë edhe 7 të tjerë

Tërmeti me magnitudë 4.9 ballë i shkallës Rihter që goditi mbrëmjen e djeshme Durrësin, ka futur në panik një pjesë të mirë të qytetarëve të cilët kanë dalë menjëherë në rrugë.

Ekspertët iu bënë thirrje qytetarëve se tërmeti ishte vetëm një pasgoditje e lëkundjeve të mëdha që u regjistruan në 26 nëntor dhe se nuk duhet të shqetësoheshin.

Ndërkohë IGJEUM bën me dije se pas atij të mbrëmshmit janë ndjerë edhe shtatë lëkundje të tjera në vend. Tërmeti më i fundit ka rënë në orën 7 të mëngjesit dhe epiqendra ka qenë në Korçë. Kryesisht tërmetet që kanë rënë gjatë natës, kanë pasur magnituda më të vogla se 3 i shkallës Rihter.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   “Të flasim si diplomat, të veprojmë si patriotë”, Kurti: Fati ynë është në BE

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...