E premte, 10 Prill, 2020
15 C
Tirana

Studenti i ngriti zërin/ Rama: Çojeni të marrë shërbimin e shpejtë mjekësor

loading...

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm sot në ceremoninë e diplomimit të 1,600 studentëve të Universitetit të Mjekësisë.

Mirëpo gjatë fjalës së tij të mbajtur, kreu i qeverisë u has me kundërshtime. Një i ri i pranishëm i ka ngritur atij zërin, por Rama e mori me sportivitet këtë gjë duke ia kthyer me batutë.

“Është një individ në shërbimin tuaj që të filloni të ushtroni profesionin. Merreni, jepini recetën e duhur. Në kohën e kaq shumë barnave të rimbursueshme i merr falas dhe nesër do të jetë më mirë”, tha ai.

Por mesa duket, studenti në sallë nuk e ka lënë me kaq teksa e ka ndërprerë sërish kryeministrin në fjalën e tij.

“A e dini që studentët që arsimohen sot janë vetëm të pasur?”, ishte pyetja që ai i drejtoi kreut të qeverisë.

“Jepjani pra recetën atij tani. Ndërkohë që djalin duhet ta shoqëroni të marrë shërbimin e shpejtë mjekësor, pyetja që a e dini që studentët që arsimohen sot janë vetëm të pasur ka përgjigjen që kjo është e pavërtetë. Sot ndryshe nga deri dje studentët janë të trajtuar më mirë se deri dje dhe këtë e dini të gjithë ju që jeni këtu dhe prindërit tuaj. Tek  ata që janë të shkëlqyer ka plot që janë me vështirësi ekonomike”, u përgjigj Rama.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Nga e hëna ndryshojnë oraret e izolimit, Rama jep lajmin e shumëpritur

Pas këtyre javëve izolim total ku shteti vendosi rregulla mjaft të forta ndaj qytetarëve lidhur me mos përhapjen e COVID-19, më në fund Rama...

Izolimi jep rezultat, trend në rënie i të prekurve nga COVID-19 (VIDEO)

Duket se izolimi po jep efektet pozotive, në mos përhapjen në masë të madhe të koronavirusit në vend. Shifrat e raportuara nga Ministria e Shëndetësisë...

Ngjarja makabre e kushëririt që mbajti Enverin në Paris

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur Abaz Omarit me origjinë nga Gjirokastra, nëna e të cilit, ishte kushërira e parë e Enver Hoxhës, pasi i...

Vetëizolohet Zoran Zaev, u intervistua nga një gazetar i infektuar

Për shkak të pandemisë, ish-kryeministri Zoran Zaev mësohet se është vetëizoluar. Lajmi është përcjellë nga mediat në Maqedoninë e Veriut. Ka qenë fillimisht Ministri i...

Shqipëria në izolim, 47-vjeçari tenton të vjedhë lokalin. Ç’ka ndodhur gjatë 24 orëve të fundit

Nuk ka ditë që policia të mos raportojë për personat të cilët thyejnë rregullat e karantinimit. Ka nga ata qytetarë të cilët nuk pyesin...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT